Ciało utrzymuje w sobie nasze przeżycia, wspomnienia i odczucia. Pamięta radości, smutki, lęki i żale. Przeszłość, która w nim utkwiła tworzy „nas” w teraźniejszości.
Odczuwasz czasem poczucie braku lub niespełnienia? Brakuje Ci wewnętrznej równowagi. Czasem zastygasz i nie możesz powiedzieć słowa, a innym razem emocje wypływają z Ciebie i nie dają się okiełznać?

Praca z ciałem, może pomóc Ci uwolnić ciało od przeszłości i pomóc mu przygotować się do tego, co ważne dla Ciebie teraz.
Ciało to główny odbiorca sygnałów płynących z zewnątrz.
Reaguje na podstawie wyuczonych nawyków i schematów.
Nawyki i schematy pochodzą ze wcześniejszych doświadczeń lub obserwacji ważnych dla nas osób.

„To co było dobre dla Ciebie kiedyś, nie musi być dobre teraz.”
Nawyki warto weryfikować.
To co sprawdzało się dla Ciebie w przeszłości, nie musi być odpowiednie teraz.
Trudniej nam wpłynąć na nawyki, których nie jesteśmy świadomi lub te które stały się jedynymi możliwościami, które dostrzegamy.

Ciało pamięta.
Napięcia w ciele to często emocje, które przytrzymaliśmy nie chcąc wypuścić ich na zewnątrz, takie jak smutek (łzy), złość, lęk a czasem nawet śmiech.
Dlatego w trakcie jogi lub terapii czaszkowo-krzyżowej mogą powracać odczucia lub wspomnienia dawnych sytuacji.

Praca z ciałem to naprawdę uważność. To skupienie uwagi na miejscach w Tobie samym, których na co dzień nie zauważasz.

Joga sivananda pomaga nam dostrzec te obszary i rozluźnić je przez naukę relaksu, swobodnego oddechu i delikatnego rozciągnięcia skurczonych mięśni.

Terapia czaszkowo-krzyżowa pozwala dotrzeć do najgłębiej położonych obszarów naszego ciała, poprzez delikatną pracę z układem nerwowym. Terapia rozluźnia ciało a jeszcze bardziej wycisza i uspokaja umysł.

Masaż Shiatsu to relaks dla całego ciała. Delikatny ucisk stymuluje zakończenia nerwowe naszych narządów, rozluźniając je i poprawiając ich funkcjonownie.