Ludzki umysł to genialne narzędzie.
Może służyć nam lub samemu sobie. Tylko od nas zależy czy nawiążemy z nim relację czy pozwolimy mu kierować nami.
Mózg uczy się reagować na sygnały. Jeżeli nie aktualizujemy „oprogramowania” będzie korzystał ze schematów, których nauczył się wcześniej.
Wcześniej czyli być może jeszcze w dzieciństwie, jeżeli w między czasie nie udało Ci się nawiązać relacji z Twoim umysłem.
Potrafisz zatrzymać myśli kłębiące się w Twojej głowie? Umiesz nadać im właściwy kierunek, gdy zauważasz, że ruszyła lawina strachu, napędzana coraz to smutniejszymi i trudniejszymi dla Ciebie scenariuszami?

Praca z głową to dla mnie dwa podstawowe obszary:
– kontrola myśli
– przekonania, które nami kierują.

Myśli mogą żyć swoim życiem. Są powiązane bezpośrednio ze schematami zapisanymi w naszym ciele. Jeżeli często się stresuję, to w chwilach spokoju myśli popędzą znanym sobie torem, by odnaleźć powód do stresu. Podąży za nimi ciało, napinając się i jednocześnie rozpocznie produkcję tzw. hormonów stresu.
Medytacja, chwila uważności pozwalają nam wrócić do teraźniejszości i przywrócić kontrolę nad tym co umysł kreuje w naszej głowie.

Przekonania to nasz własny sposób rozumienia świata. Są nam potrzebne, bo przyspieszają i ułatwiają procesy decyzyjne a dzięki temu ograniczają zużycie energii. Praca z przekonaniami to naprawdę zamiana jednych na inne. Inne to te które świadomie wybieramy w tu i teraz. To aktualizacja oprogramowania, żeby nie korzystać z tego wgranego jeszcze w dzieciństwie. Praca z myślami daje nam możliwość zaobserwowania co sami sobie robimy.

Coaching myśli to nauka siebie. Poprzez zauważanie tego, co tworzysz w swojej głowie i jak reaguje na to Twoje ciało, stopniowo będziemy przywracać Ci kontrolę nad sobą.

Medytacja, uważność na to, co tworzysz w swoim umyśle, w swoim ciele.
W medytacji dążymy do samoświadomości. Regularna praktyka pozwoli Ci powrócić do wewnętrznego spokoju.